Uniwersytet

JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwester Czopek został wyróżniony przez radnych miasta Truskawiec za inicjatywę podpisania umowy partnerskiej z Miastem Rzeszów.

7 czerwca w Uniwersytecie Rzeszowskim miała miejsce uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych. JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego wręczył nagrody zasłużonym dla społeczności akademickiej.

Z przyjemnością informujemy, że dr hab. Marta Łuszczak, prof. UR, Dziekan Kolegium Nauk Przyrodniczych, otrzymała dofinansowanie w wysokości: 1 564 276 zł na realizację projektu badawczego pt. Nowe spojrzenie na strukturę hadronów w zderzaczach elektron-jądro.

Dominik Wojdyła

Z przyjemnością informujemy, że pracownik Instytutu Biotechnologii mgr Dominik Wojdyła otrzymał dofinansowanie na prowadzenie badań w ramach konkursu Preludium2.

7 czerwca prof. dr hab. n. med. Adam Reich, Rektor Elekt UR wraz z prof. dr hab. Sabiną Grabowską, Prorektor Elekt ds. Studenckich i Kształcenia spotkali się z osobami, które od września br., obejmą funkcje dziekanów w Uniwersytecie Rzeszowskim.

Koncert, który odbył się 4. czerwca, zorganizowany został w ramach obchodów Święta Uniwersytetu Rzeszowskiego, z okazji jego powołania w dniu 7 czerwca 2001 roku, zatem w tym roku to 23 urodziny naszej Alma Mater.

Studenci Kolegium Nauk Społecznych Uniwersytetu Rzeszowskiego zrealizowali badania, których celem było ustalenie preferencji wyborczych osób studiujących w rzeszowskich uczelniach.

W dniu 5.06.2024 r. odbył się VIII Turniej Par w Brydżu Sportowym o Puchar JM prof. dr hab. Sylwestra Czopka, Rektora UR z okazji 23 rocznicy utworzenia Uniwersytetu Rzeszowskiego.

HID to międzynarodowe, interdyscyplinarne wydarzenie promujące innowacyjne podejście do dóbr kultury w duchu Nowego Europejskiego Bauhausu.

JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwester Czopek odebrał Medal Signum Universitatis przyznany przez rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.