Aktualności/News

Doktoranci Szkoły Doktorskiej UR uczestnikami spotkania z noblistą Prof. Aaronem Ciechanoverem

26 czerwca 2024 r. w Uniwersytecie Rzeszowskim mieliśmy zaszczyt gościć wyjątkowego naukowca, noblistę i pioniera badań w dziedzinie biologii i biochemii komórki. Była to pierwsza wizyta noblisty w Uniwersytecie Rzeszowskim.
Aaron Ciechanover jest cenionym na całym świecie naukowcem, prowadzącym badania w obszarze biologii i biochemii komórki. W 2004 roku, wraz z prof. Avramem Hershko i prof. Irwinem Rose’em, otrzymał Nagrodę Nobla za odkrycie „cyklicznego mechanizmu degradacji białek w organizmach wyższych z udziałem ubikwityny”. Obecnie zajmuje się rolą nauki i naukowców w odpowiedzi na potrzeby społeczne oraz identyfikacją zagrożeń oraz wyzwań związanych z rozwojem współczesnej nauki.