"Sacrum i materia" na afiszu TVP Kultura

W ramach promocji badań nad sztuką sakralną XIX i XX w. organizowane przez nas VII Ogólnopolskie Sympozjum „Sacrum i materia. Ekspresja i symbolika materiału w twórczości o charakterze sakralnym” trafiło na niejeden afisz wielu patronów medialnych tego wydarzenia, w tym, nomen omen, na „Afisz Kulturalny” TVP Kultura!

W parze z obrazem, zamieszczonym w „Afiszu Kulturalnym”, w świat poszły także słowa sekretarz sympozjum, a zarazem kierownik CDWSzS – dr Grażyny Ryby – że:

celem sympozjum jest zaprezentowanie obszaru w badaniach  nad twórczością artystyczną o inspiracjach metafizycznych (przede wszystkim sakralną i religijną), związanego z rewolucją technologiczną i poszerzaniem granic sztuki, m.in. w zakresie zastosowania nowych tworzyw lub też przeciwnie – ograniczenia materialnych artefaktów na rzecz ulotnych działań z pogranicza sztuk, takich jak dzieła „nowych mediów”. Dzięki temu, niszowy dotąd temat badawczy, jakim jest sztuka sakralna, mógł wypłynąć na szerokie wody i dotrzeć do większego grona odbiorów, co jest jednym z ważniejszych celów działalności Centrum Dokumentacji Współczesnej Sztuki Sakralnej Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Autorką animacji jest Aneta Suslinnikow z Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego.