To już pewne! 13 maja spotykamy się na pierwszej NOCY MUZEÓW w Instytucie Sztuk Pięknych!

To już pewne! 13 maja spotykamy się na pierwszej NOCY MUZEÓW w ISP!

W tym roku Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego po raz pierwszy włącza się w akcję Europejskiej Nocy Muzeów. Projekt sięga 1997 roku, kiedy to pierwsza jego odsłona miała miejsce w Berlinie. Każda edycja jest świetną okazją do odwiedzenia muzeów, kin, galerii sztuki, teatrów i innych instytucji kulturalnych, które pozostają otwarte do późnych godzin wieczornych. W tym roku dołączamy również my!

Instytut Sztuk Pięknych UR przygotował szeroką ofertę skierowaną do wszystkich gości, m. in.:
• wystawy w poszczególnych pracowniach i holach Instytutu
• warsztaty i prezentacje technik z różnych dziedzin sztuki (m. in. grafika warsztatowa, fotografia, rysunek i malarstwo)
• projekcje krótkich form filmowych i animacji
• oprowadzanie po zapleczu dydaktycznym Instytutu Sztuk Pięknych
• oprowadzanie kuratorskie po wystawach
• prezentacja VR (wirtualna rzeczywistość)
• panel edukacyjny dla dzieci i młodzieży z obszaru sztuk wizualnych
• przegląd teczek kandydatów na studia artystyczne

Wydarzenie odbędzie się 13 maja w godzinach 19:00–24:00
Budynek Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego (A2)
al. mjr. W. Kopisto 2a