Frazy Osobiste – spotkanie z Krzysztofem Kasprzykiem

Redakcja kwartalnika literacko-artystycznego „FRAZA”
Uniwersytet Trzeciego Wieku UR
zapraszają na spotkanie z cyklu „FRAZY OSOBISTE” z

Krzysztofem Kasprzykiem

poetą, podróżnikiem i fotografem

Patagonia – ostatnia granica

Termin: 12 grudnia 2023 r., godz. 17:00
Miejsce: Duża Aula Uniwersytetu Rzeszowskiego
Al. Rejtana 16c, bud. A1

WSTĘP WOLNY

Krzysztof Kasprzyk, nauczyciel, poeta, podróżnik, fotograf. Uczestnik stoczniowego strajku w Gdańsku w 1980 r. Autor tekstów popularnych piosenek strajkowych Piosenka dla córkiPostulat 22. W latach 1981–1984 mieszkał w Berlinie, od 1985 roku w Toronto w Kanadzie. Podróżnik, głównie do Ameryki Południowej, gdzie od 2018 roku czasowo mieszka w argentyńskiej Patagonii. Opublikował siedem zbiorów wierszy – ostatni Wszystko już odłożone w serii poetyckiej Biblioteki „Frazy” (Rzeszów 2022).
Autor opowie i pokaże fotografie i filmiki o Patagonii wraz z prezentacją wierszy o niej. Jest to w dalszym ciągu półdzika, niezwykła i mityczna kraina na krańcu Ameryki Południowej. Pod wieloma względami - ochrona środowiska naturalnego, masowa turystyka i przyszłe migracje - stanowi jeden z nielicznych już „frontowych” obszarów na Ziemi, gdzie rozgrywać się będzie nasza przyszłość.

Plakata spotkania z Krzysztofem Kasprzykiem