Instytut Polonistyki i Dziennikarstwa partnerem w projekcie Funduszu Wyszehradzkiego

Decyzją Funduszu Wyszehradzkiego projekt naukowy pt. Journalism education in V4 countries and Ukraine: strengthening of cooperation (22310314) został zakwalifikowany do finansowania w ramach programu Visegrad+ Grants.

Kwota finansowania 9880 €.

Uczestnicy projektu:

• Politechnika Lwowska, Wydział Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej;
  • Uniwersytet Rzeszowski, Kolegium Nauk Humanistycznych, Instytut Polonistyki i Dziennikarstwa (Zakład Pragmatyki Komunikacyjnej);
  • Uniwersytet Św. Cyryla i Metodego w Trnawie, Wydział Komunikacji Społecznej;
  • Uniwersytet Masaryka, Wydział Nauk Społecznych, Katedra Medioznawstwa i Dziennikarstwa.

Celem programu jest utrzymanie ścisłej współpracy wyszehradzkiej i mobilności w Europie Środkowo-Wschodniej w dziedzinie edukacji dziennikarskiej.

Na Uniwersytecie Rzeszowskim projekt będzie koordynowała pani dr Justyna Majchrowska z Zakładu Pragmatyki Komunikacyjnej.

Wyniki naboru w konkursie znajdują się na stronie https://www.visegradfund.org/news/results/

Logo Visegrad Fund