Kolejny wykład językoznawczy dla uczniów szkół średnich w ramach grantu „Doskonała Nauka” realizowanego w Instytucie Neofilologii

W dniu 16 grudnia 2021 uczniowie starszych klas Liceum Sióstr Prezentek w Rzeszowie uczestniczyli w przeprowadzonym przez dr Bożenę Kochman-Haładyj, pracownika Katedry Anglistyki, wykładzie w formie webinarium pt.

The value of truth in Anglo-American and Polish proverbs – a linguo-cultural comparison and contrast

Webinarium zakończyło cykl spotkań naukowych popularyzujących aktualne badania w zakresie językoznawstwa wśród studentów i uczniów szkół średnich. Spotkania były realizowane wspólnie przez pracowników katedr Lingwistyki Stosowanej oraz Anglistyki Kolegium Nauk Humanistycznych przy wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki z programu „Doskonała Nauka” (grant nr DNK/SP/462267/2020 "Kontrasty wewnątrz- i międzyjęzykowe").

Webinar - the value of truth in Anglo-American and Polish proverbs-20211216_6.jpg [818.17 KB]