Powstał Klub Toastmasters przy Uniwersytecie Rzeszowskim!

Klub Toastmasters Uniwersytetu Rzeszowskiego (University of Rzeszów Toastmasters Club) jest pierwszym uniwersyteckim anglojęzycznym klubem Toastmasters International w Polsce. Nasz klub został założony przez dwudziestu studentów kierunku lingwistyka stosowana i działa w ramach Studenckiego Koła Naukowego Lingwistów POLIGLOCI,  prowadzonego przez dr Agnieszkę Buk.

Inauguracyjne spotkanie University of Rzeszów Toastmasters Club odbyło się 25 stycznia 2021.

Nasz klub nie powstałby bez wsparcia Pani Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia dr hab. prof. UR Elżbiety Rokosz-Piejko, oraz pań doktor Judyty Pawliszko i Ewy Kusz z Katedry Lingwistyki Stosowanej, które poprzez swoją pracę, zaangażowanie, przygotowanie odpowiedniej dokumentacji oraz udział w licznych spotkaniach organizacyjnych umożliwiły nam realizację tego projektu.

Czym jest Toastmasters International?

Jest to jedna z największych organizacji non-profit o zasięgu międzynarodowym. Jej celem jest kształcenie i rozwijanie umiejętności z zakresu komunikacji, przemawiania publicznego i przywództwa. Organizacja miała swoje początki już w 1924 roku, kiedy to powstał pierwszy klub. Został założony 22 października przez Ralpha C. w USA. Obecnie organizacja zrzesza prawie 360 tysięcy członków w 143 państwach. W Polsce aktywnie działa ponad 75 klubów i blisko 2 tysiące członków.

Nasza przygoda rozpoczęła się od udziału w kilku spotkaniach online klubów z całego świata m.in. w Londynie, Mannheim, Trójmieście i Doha. Były to wspaniałe okazje, aby poznać strukturę profesjonalnego spotkania Toastmasters, wysłuchać przygotowanych przemówień i ich ewaluacji. Podczas spotkań przełamaliśmy nawet pierwsze lody i udało nam się wziąć udział w sesji Gorących Pytań, kiedy to ćwiczyliśmy improwizację pod presją czasu.

Uczestniczyliśmy również w warsztatach Speechcraft, mieliśmy okazję wysłuchać prezentacji edukacyjnej na temat przemówień publicznych, a także wziąć udział w naszej pierwszej własnej dyskusji Table Topics. Kilka dni później zarząd naszego klubu wziął udział w szkoleniu Club Officers Training, a następnie przedstawiciele klubu uczestniczyli w szkoleniu z ewaluacji.

25 stycznia 2021 roku odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie klubu University of Rzeszów Toastmasters Club. Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek i jeszcze wiele przed nami. Jesteśmy podekscytowani, gotowi do działania, głodni wiedzy i wrażeń. Nasze spotkania odbywają się w języku angielskim w poniedziałki o godzinie 19:00 UTC +1 na platformie Zoom.

To przedsięwzięcie umożliwia nam doskonalenie umiejętności przemawiania publicznego, umiejętności liderskich oraz językowych. Poprzez naszą działalność budujemy sieć kontaktów i promujemy uczelnię na arenie międzynarodowej oraz zdobywamy wiedzę i doświadczenie, które następnie wykorzystamy opracowując artykuły naukowe w ramach projektów naszego koła naukowego POLIGLOCI. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych spotkaniach oraz do śledzenia naszych działań na Facebooku!

nasz    fanpage: https://www.facebook.com/university-of-rzesz%c3%b3w-toastmasters-club-101735521923824