Zapraszamy do udziału w badaniu NCN dotyczącym odbioru współczesnych muzeów historycznych przez pokolenie Z

Zaproszenie do wzięcia udziału w międzynarodowym badaniu muzeów historycznych:

Dzień dobry,

Chcielibyśmy zaprosić studentki i studentów z Polski i z innych krajów Europy (np. uczestniczki/ków programu Erasmus+) do udziału w badaniu NCN (kierowniczka dr. Zofia Wóycika, Uniwersytet Warszawski) dotyczącym odbioru współczesnych muzeów historycznych przez pokolenie Z. Obejmie ono trzy muzea - w Krakowie (studentki/ci z Krakowa), na Podkarpaciu (studentki/ci z Rzeszowa) i w Berlinie (studentki/ci z Berlina).

Badanie będzie dawać okazję do poznania ciekawej wystawy i wspólnego zastanowienia się  nad jej mocnymi i słabymi stronami.

Uczestnicy będą brali udział w:

1. krótkim wywiadzie indywidualnym, przeprowadzonym online przed obejrzeniem wystawy (czas trwania ok. 30 minut)
    • przewidywany termin koniec kwietnia/początek maja
  2. bezpłatnej, ciekawej wizyty muzealnej
  3. wywiadzie grupowym, który odbędzie się bezpośrednio po wizycie w muzeum (czas trwania ok. 60 minut)
    • wywiady będą prowadzone po polsku, dla grup polskich studentów oraz po angielsku, dla grup międzynarodowych

Badania zostaną wykorzystane w publikacjach naukowych i będą całkowicie poufne.

Za udział w badaniu przewidziane jest wynagrodzenie w wysokości 200 zł brutto.

Wszystkie chętne osoby oraz tych, którzy posiadają jakiekolwiek pytania zapraszamy do kontaktu z Zofią Zakroczymską

mail: zzakroczymska@stocznia.org.pl

telefon: 664060999

Call for participation in international research on history museums:

We would like to invite students from Poland and other European countries (e.g. Erasmus+ participants) to participate in an NCN study (principal investigator Zofia Wóycicka, PhD, Warsaw University) on the perception of contemporary historical museums by Generation Z. The study will cover three museums - in Krakow (students from Krakow) in the Subcarpathian Voivodeship (students from Rzeszow) and in Berlin (students from Berlin). The survey will provide an opportunity to get to know an interesting exhibition and to reflect together on its strengths and weaknesses.

How will it look like?

1) short online interview | 30 min, end of April/beginning of May,

2) free entrance to the exhibition, with joint discussion after the visit will be conducted, three persons at a time | one day, second half of May,

3) online meeting for all one month after the visit | online, 60 min. There will be a fee of PLN 200 gross for participation in the study.

Remember, the research will be confidential and will be used in scientific publications.

All interested people and those who have any questions are welcome to contact

Zofia Zakroczymska

e-mail: zzakroczymska@stocznia.org.pl