Wydarzenia

Warsztaty z języka niemieckiego w Zespole Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie, 27 maja 2024 r.

Warsztaty dotyczyły zastosowania memów etnicznych na lekcji języka niemieckiego jako obcego. Ich cel to uwrażliwienie uczniów na wszechobecność stereotypów etnicznych w przestrzeni publicznej poprzez włączenie w lekcję stosownych form pracy ze stereotypami. Wspomniane formy pracy, jak np. analiza jakościowa memów etnicznych, służą zdiagnozowaniu stereotypów, uświadomieniu ich znaczenia i wydźwięku emocjonalnego w danym społeczeństwie oraz oceny, na ile stereotypy etnicznie są zgodne z rzeczywistością, a na ile ją fałszują i zniekształcają.

Po zakończonych warsztatach uczniowie mogli zapoznać się z ofertą studiów na kierunku filologia germańska. W przygotowanej prezentacji omówiono najważniejsze aspekty kształcenia na filologii germańskiej, m.in. możliwość nauki języka niemieckiego od podstaw, możliwość wyboru trzech różnych specjalności (nauczycielskiej, biznesowej i translatorycznej), możliwość studiowania w trybie stacjonarnym na I i II stopniu. Przedstawiono perspektywy zatrudnienia w sektorach gospodarki, edukacji, administracji i kultury, etc. Wskazano także na niewątpliwy atut kierunku, jakim jest połączenie intensywnej nauki języka niemieckiego z możliwością zdobycia zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznych umiejętności niezbędnych w przyszłej pracy.

Piszą o nas tutaj https://elektryk.krosno.pl/archiwa/11640