Zaproszenie na Kongres „JEDEN ŚWIAT – WIELE KULTUR”

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na organizowany po raz dwunasty KONGRES „JEDEN ŚWIAT – WIELE KULTUR”, który odbędzie się 23 października 2021 roku (część konferencyjna) i 24 października 2021 r. (imprezy towarzyszące) w siedzibie Uczelni przy ul. Toruńskiej 55-57 w Bydgoszczy. Podobnie jak w minionych latach, współorganizatorem Kongresu jest Fundacja Watykańska Jozef Ratzinger – Benedykt XVI, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Urząd Miasta Bydgoszczy. Kongres stanowi kontynuację zainaugurowanych w roku 2010 przez naszą Uczelnię, corocznych spotkań naukowych, mających na celu szeroko rozumiany dialog międzykulturowy i wymianę myśli na temat współczesnego świata. Sukces m dotychczasowych edycji Kongresu sprawił, że inicjatywa ta została dostrzeżona i doceniona zarówno przez krajowe jak i międzynarodowe środowiska naukowe. Jesteśmy przekonani, że debata w szerokim gronie naukowców prawników, pedagogów, kulturoznawców, politologów, socjologów, historyków, medioznawców, ekonomistów, inżynierów oraz przedstawicieli innych nauk jest najlepszą formą wypracowywania dobrych rozwiązań, poddawania ich dyskusji, a w konsekwencji prowadzi do podejmowania nowych inicjatyw naukowo-badawczych.
W ramach tegorocznej edycji Kongresu planowana jest MIĘDZYNARODOWA INTERDYSCYPLINARNA KONFERENCJA NAUKOWA „UNIWERSYTET I JEGO WARTOŚCI WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE” oraz konferencje tematyczne obejmujące dziedziny nauk humanistycznych, społecznych, teologicznych, nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk inżynieryjo-technicznych:
- KULTUROWE I RELIGIJNE ASPEKTY WSPÓŁCZESNYCH GLOBALNYCH PRZEMIAN
(MODERATOR: PROF. KPSW, DR HAB. KS. MARIUSZ KUCIŃSKI),
- WSPÓŁCZESNA WIZJA KARY KRYMINALNEJ
(MODERATOR: PROF. KPSW, DR HAB. IGOR ZGOLIŃSKI),
- WSPÓŁCZESNE PROBLEMY PRAWA (STUDENCKA VII EDYCJA)
(MODERATOR: DR MARTA CZAKOWSKA),
- WSPÓŁCZESNE WYZWANIA EKONOMII
(MODERATOR: PROF. KPSW, DR HAB. ROMAN SASS),
- WSPÓŁCZESNE MYŚLENIE O WYCHOWANIU W PERSPEKTYWIE HUMANISTYKI
(MODERATOR: DR KATARZYNA STEFANOWICZ-ZAWISZEWSKA),
- OSIĄGNIĘCIA I TRENDY ROZWOJU NAUK TECHNICZNYCH
(MODERATOR: DR. INŻ. JAN OWEDYK).
DO UDZIAŁU W KONGRESIE UPRZEJMIE ZAPRASZAMY ZARÓWNO PRZEDSTAWICIELI
ŚWIATA NAUKI, JAK I OSOBY SPOZA ŚRODOWISKA AKADEMICKIEGO. W OBRADACH ZAWSZE BIERZE UDZIAŁ LICZNE GRONO STUDENTÓW. WYRAŻAMY NADZIEJĘ, ŻE. TEGOROCZNA EDYCJA – WZOREM LAT UBIEGŁYCH – OBFITOWAĆ BĘDZIE W
WIELE CENNYCH SPOSTRZEŻEŃ I REFLEKSJI.
Integralną częścią tego naukowego spotkania będą liczne imprezy towarzyszące.
Artykuły napisane na podstawie przedstawionych prezentacji, po uzyskaniu pozytywnej recenzji, zostaną opublikowane w recenzowanej
monografii naukowej w Wydawnictwie Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy z listy Ministerstwa Edukacji i Nauki bądź w czasopismach naukowych wydawanych przez Uczelnię. Osoby zainteresowane udziałem w Kongresie, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do dnia 10 PAŹDZIERNIKA 2021 ROKU, który znajduje się na stronie internetowej Kongresu.
Kongres odbędzie się w formie hybrydowej, wszelkie niezbędne informacje zamieszczane będą na stronie www.oneworld-manycultures.kpsw.edu.pl
INFORMACJE I KONTAKT:
Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy