Konferencja pt. "Kultura-Turystyka-Biznes"

W dniu 25.10.2022 roku odbyła się Konferencja pt. "Kultura-Turystyka-Biznes" realizowana w ramach projektu EtnoCarpathia. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenia Euroregion Karpacki Polska. Konferencja odbyła się w Rzeszowie (Hotel Prezydencki). Celem konferencji było m.in. omówienie komercjalizacji zasobów kulturowych Karpat oraz odpowiedź na pytanie "Co musimy zrobić, żeby zarabiać na turystyce kulturowej, dbając jednocześnie o dziedzictwo przeszłości?
W konferencji wzięli udział przedstawiciele wielu gmin (z Polski, Słowacji i Ukrainy) w tym praktycy zajmujący się produktami turystycznymi oraz przedstawiciele świata Nauki (m.in. Uniwersytet Rolniczy z Krakowa, Politechnika Krakowska, Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Sucha Beskidzka). Z ramienia Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej udział wzięli: dr Maria Ziaja, dr Anna Nizioł, dr Paweł Łuka oraz dr Jarosław Herbert.