Obecność INoKF w Międzynarodowej Konferencji WHO HEPA Europe

W dniach 11.09-13.09.2023r. pracownicy Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej dr Piotr Matłosz oraz dr Jarosław Herbert po raz kolejny uczestniczyli w Międzynarodowej Konferencji WHO HEPA Europe (12 edycja), the European Network for the Promotion of Health-Enhancing Physical Activity pod tytułem “Implementing Health-Enhancing Physical Activity research: from science to policy and practice” współorganizatorem była Światowa Organizacja Zdrowia.

Konferencja odbywała się w Katolickim Uniwersytecie w Leuven (Belgia), w spotkaniu wzięło udział 420 uczestników z 43 krajów z całego świata. Celem konferencji było zaangażowanie i nawiązanie współpracy naukowców, decydentów, specjalistów i innych zainteresowanych stron w celu wzmocnienia i ułatwienia wdrażania wiedzy w dziedzinie aktywności fizycznej kształtującej zdrowie. W ramach jednej z sesji dr Piotr Matłosz przedstawił wyniki wspólnych badań prowadzonych w ramach działalności naukowej Pracowni Antropometrii (Instytut Nauk o Kulturze Fizycznej, Kolegium Nauk Medycznych) pt. Relationship between actigraphy derived PA, sedentary behaviours and sleep parameters in Preschool Children. Jednym z punktów programu konferencji było także podsumowanie projektów realizowanych w ramach grup roboczych. Dr Matłosz oraz dr Herbert uczestniczą w pracach HEPA Europe Working Group: Children and adolescents i przedstawili wstępne wyniki projektu „Physical activity and sedentary behaviour of children in kindergarden and home environment”.