Poznajmy Kosmos... – IV edycja Spotkania z Ekspertami Sektora Biznesowego Rzeszów

O wydarzeniu...

Spotkanie odbędzie się 12.06.2024 r. (Środa) w trybie stacjonarnym w godzinach 14:00 – 16:00, budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. Tadeusza Rejtana 16C

Jest  to inicjatywa mająca na celu stworzenie płaszczyzny, w której studenci i osoby zainteresowane mogą wymienić się wiedzą i doświadczeniem z zaproszonymi prelegentami z wybranej branży.

Spotkania są organizowane comiesięcznie w okresie semestru akademickiego.

Obecna edycja ma na celu przybliżenie uczestnikom branży kosmicznej. Przekazanie kluczowych kompetencji studentom, którzy chcą stawiać pierwsze kroki w karierze zawodowej w sektorze kosmicznym.

Skupiając się na kształtowaniu umiejętności przyszłości oraz wspieraniu rozwoju w biznesie, koncentrujemy się na aspektach kreowania własnej ścieżki życiowej, poznania sektora kosmicznego oraz poznaniu perspektywy rozwoju międzynarodowego.

Gościnnie prelegentami tej edycji są: Michał Pilecki, Hubert Gross oraz Wojciech Cyran z POLSA Polska Agencja Kosmiczna.

Wojciecha Cyran – Starszy specjalista, Departament Obserwacji Ziemi (OT Rzeszów). Zawodowo od ponad 10 lat związany z systemami GIS. W Polskiej Agencji Kosmicznej odpowiedzialny administrowanie platformą Narodowego Systemu Informacji Satelitarnej. Podczas spotkania zaprezentuje Narodowy System Informacji Satelitarnej (NSIS).

Hubert Gross – Inżynier lotnictwa zainteresowany nauką i projektowaniem maszyn. Członek Legendary Rover Team – zespołu konstruującego analog lazika marsjańskiego. Podczas spotkania zaprezentuje  jakie aktywności podejmowane podczas studiów pomogą nabrać umiejętności potrzebnych do założenia startu-pu w sektorze kosmicznym.

Michał Pilecki – Dyrektor Oddziału Terenowego Polskiej Agencji Kosmicznej w Rzeszowie, odpowiedzialny za realizację działań POLSA w południowej części Polski. Podczas spotkania zaprezentuje na czym polega transfer technologiczny oraz przedstawi aktualne możliwości rozwojowe w Polskiej Agencji Kosmicznej.

Wypełnienie formularza uczestnictwa jest jednoznaczne z wyrażeniem chęci uczestnictwa w spotkaniu.

Formularz uczestnictwa: https://forms.gle/fqf2GJYdMwcVDM6UA

SF BCC