„Bank danych lokalnych” i inne zasoby US w Rzeszowie

W dniach 23.04 oraz 6.05 w ramach współpracy Instytutu Nauk Rolniczych, Ochrony i Kształtowania Środowiska z Urzędem Statystycznym w Rzeszowie Pani Angelika Koprowicz oraz Pani Magdalena Rokita przeprowadziły gościnnie zajęcia dla studentów III roku kierunków Odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami oraz Logistyka w sektorze rolno-spożywczym. Oprócz studentów w zajęciach wzięli udział również prowadzący seminarium dyplomowe: dr hab. inż. Łukasz Jurczyk, prof. UR oraz dr Agnieszka Podolak, a także kierownicy ww. kierunków: dr hab. inż. Jadwiga Topczewska, prof. UR oraz dr hab. inż. Justyna Koc-Jurczyk, prof. UR.

Zajęcia miały na celu rozwijanie umiejętności korzystania ze źródeł statystycznych, naukę właściwej interpretacji danych i wskaźników statystycznych oraz podkreślenia znaczenia świadomego korzystania z danych statystycznych między innymi podczas pisania pracy dyplomowej.