Kolejne warsztaty dla uczniów w Zakładzie Ekologii i Ochrony Środowiska

Poniedziałkowe przedpołudnie 22.01.2024 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie spędzili na zajęciach w Zakładzie Ekologii i Ochrony Środowiska UR, gdzie mieli okazję zgłębiać tajemnice podwodnego świata. Spotkanie rozpoczęło się od wykładu na ważny i bardzo aktualny temat „Hydroekologia – jak ochronić zasoby wody?”, wygłoszony przez prof. dr hab. Krzysztofa Kukułę.

Następnie, w mniejszych grupach, uczniowie wzięli udział w praktycznych warsztatach pt. „Życie na dnie rzeki – czyli jak przetrwać, gdy wszystko płynie?”. Za pomocą lupy i mikroskopu starali się odpowiedzieć na tytułowe pytanie, poznając różne organizmy wodne i ich strategie przeżycia w wodach płynących. Warsztaty prowadziły dr hab. Aneta Bylak, prof. UR, dr Natalia Kochman-Kędziora i mgr Elżbieta Hałoń.