Uhonorowanie Pani prof. dr hab. Joanny Kosteckiej z Zakładu Podstaw Rolnictwa i Gospodarki Odpadami, Złotą Odznaką PTG

Z przyjemnością informujemy, że Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego podjął uchwałę o uhonorowaniu Pani prof. dr hab. Joanny Kosteckiej z Zakładu Podstaw Rolnictwa i Gospodarki Odpadami w Kolegium Nauk Przyrodniczych, Złotą Odznaką PTG. Wręczenie Odznak odbyło się we wrześniu 2023 r. podczas Walnego Zebrania Delegatów PTG.

Prof. dr hab. Joanna Kostecka jest nauczycielem akademickim z 45 letnim stażem pracy. Jest wieloletnim aktywnym członkiem PTG (od początku funkcjonowania O/PTG w Rzeszowie, członkiem zarządu oddziału w 4 kolejnych kadencjach). Aktywnie uczestniczyła w wielu działaniach na rzecz rozwoju i popularyzacji gleboznawstwa.

Jest zaangażowanym edukatorem i popularyzatorem wiedzy na temat wartości bioróżnorodności, w tym gleb, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, wśród osób dorosłych, rolników, studentów i uczniów.