Wyjazdowe posiedzenie Rady Naukowej BdPN na Uniwersytecie Rzeszowskim

8 grudnia 2023 r. w Instytucie Nauk Rolniczych, Ochrony i Kształtowania Środowiska odbyło się wyjazdowe posiedzenie Rady Naukowej Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Spotkanie prowadził Przewodniczący Rady Naukowej BdPN – prof. dr hab. Krzysztof Kukuła, kierownik Zakładu Ekologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Rzeszowskiego. W posiedzeniu wzięli udział przedstawiciele wyższych uczelni, instytucji rządowych, samorządowych i organizacji społecznych zajmujących się ochroną środowiska, oraz dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Tematyka posiedzenia poświęcona była aktualnym problemom w funkcjonowaniu Bieszczadzkiego Parku Narodowego i jego otuliny. Szczególną uwagę zwrócono na zasady planowania badań naukowych w Parku oraz problemy związane z inwestycjami mogącymi zagrozić walorom przyrodniczym Parku.