Piknik Nauki EKSPLORACJE

W dniu 9 października studenci i pracownicy Instytutu Biologii i Biotechnologii brali udział w Pikniku Nauki EKSPLORACJE. W pokazy zaangażowani byli studenci kierunku Biologia oraz kierunku Biotechnologia, którzy swoimi działaniami godnie reprezentowali Instytut Biologii i Biotechnologii, a w tym Koło Naukowe "Bio-Tech" oraz "Koło Naukowe Przyrodników". Na pokazach można było zobaczyć wystawę zoologiczną, na której można było wejść w bezpośrednią interakcję z bezkręgowcami takimi jak karaczany i patyczaki.  Odwiedzający mogli zaznajomić się ze szczegółową budową anatomiczną oka czy ucha, poznali jak za pomocą odczynników chemicznych stworzyć sztuczną krew, jak ważne są dla nas mikroorganizmy oraz wziąć udział w szeregu ekscytujących pokazów biochemicznych i sprawdzić swoją wiedzę z zakresu budowy komórki. Nie zabrakło również pokazu porostów i skamieniałości mioceńskich ryb z okolic Rzeszowa.

Ogromnym zaangażowaniem w działania promocyjne wykazali się Nasi studenci: Agnieszka Janeczko, Michał Przywara, Martyna Materowska, Michał Tuchowski, Ewa Mil, Dominika Stachnio, Patryk Wąsacz, Maria Rycerz, Aleksandra Wąsowicz, Dominika Dubel, Daniel Sikora, Aleksandra Moskal, Łukasz Niżnik, Wiktor Czajka, Weronika Wilczak oraz Ksawery Pragłowski. Wszystkim serdecznie dziękujemy!!!

Działania promocyjne nie odbyłyby się także bez zaangażowania pracowników Naszego Instytutu, którzy osobiście przeprowadzali pokazy bądź sprawowali merytoryczną opiekę nad działaniami studentów i pomagali w organizacji warsztatu pracy. Bardzo dziękujemy: dr Wiktorii Jordan-Stasiło, dr Sabinie Bednarskiej, mgr inż. Bartoszowi Jagusztynowi, mgr inż. Bernadecie Oklejewicz, mgr Natalii Tańskiej, dr Katarzynie Kozioł, dr Danielowi Brodzie oraz dr inż. Romanowi Maślance.