Cykl wykładów "Bioróżnorodność ekosystemów lądowych w zmieniającym się świecie"

W piątek 21 kwietnia 2023 odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu wykładów otwartych: „Bioróżnorodność ekosystemów lądowych w zmieniającym się świecie” organizowane przez Instytut Biologii UR.

W tym roku gościliśmy Pana prof. dr. hab. Jarosława Buszko z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Pana dr. hab. Łukasza Przybyłowicza z Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt Polskiej Akademii Nauk w Krakowie.

Prof. dr hab. Jarosław Buszko przedstawił wykład pt. „Wpływ globalnego ocieplenia na migracje i zasięgi motyli”. Dr hab. Łukasz Przybyłowicz opowiedział o swoich badaniach prowadzonych na Madagaskarze w wykładzie pt. „Madagaskar – wyspa inna niż wszystkie, czyli raj dla biogeografa i entomologa”.

Wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród studentów i pracowników Instytutu Biologii jak również studentów i pracowników Kolegium Nauk Przyrodniczych, co miało swój oddźwięk w mediach społecznościowych, gdzie studenci zamieszczali liczne relacje i zdjęcia z wykładów.

Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu.