dr hab. Mateusz Mołoń, prof. UR nowym Dyrektorem Instytutu Biologii

Jest nam miło poinformować, że Rektor elekt prof. dr hab. n. med. Adam Reich powołał dr hab. Mateusza Mołonia, prof. UR na Dyrektora Instytutu Biologii w Kolegium Nauk Przyrodniczych UR na kadencję 2024-2028.

Pan dr hab. Mateusz Mołoń jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Instytutu Biologii, Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jego działalność naukowa skoncentrowana jest głównie na szeroko rozumianej biogerontologii. Głównymi modelami badawczymi są drożdże Saccharomyces cerevisiae, muszka owocowa Drosophila melanogaster oraz linie komórkowe . Pan dr hab. Mateusz Mołoń jest autorem i współautorem 40 artykułów opublikowanych w czasopismach indeksowanych w JCR, o łącznym współczynniku IF = 186,998 i indeksie Hirscha = 14, a także współautorem 5 prac popularnonaukowych. W swoim dorobku dr hab. Mateusz Mołoń ma również współautorstwo patentu. Jak do tej pory był promotorem 1 pracy inżynierskiej, 17 licencjackich i 14 magisterskich. Pełnił funkcję promotora pomocniczego w zakończonej rozprawie doktorskiej i jest obecnie promotorem rozprawy doktorskiej. Współredagował monografię o zasięgu ogólnopolskim oraz czterokrotnie pełnił funkcję edytora gościnnego w wydaniach specjalnych czasopism: Cells, Pharmaceuticals oraz Frontiers in Bioscience-Landmark. Dr hab. Mateusz Mołoń jest również popularyzatorem nauki. W Uniwersytecie Rzeszowskim obecnie pełni funkcję Pełnomocnika Rektora ds. Klas Akademickich i Uniwersyteckiego Portalu Wiedzy oraz koordynatora Nocy Biologów.