Wykład otwarty dr Hanny Wollocko

INSTYTUT BIOLOGII ZAPRASZA STUDENTÓW I PRACOWNIKÓW na wykład dr Hanny Wollocko pt. Hemoglobin Based Oxygen Carrier (HBOC) - OxyVita® Hb: development, current status and future plan (Hemoglobinopochodny nośnik tlenu – OxyVita®Hb: rozwój, obecny status i plany przyszłościowe) Spotkanie odbędzie się 7 grudnia 2023 r. w dużej Auli „Kula” w bud. A0 przy ul. Pigonia 1 (Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy Techniczno-Przyrodniczej) O godz. 13:00

Pani Doktor jest prezesem firmy OxyVita Inc. z siedzibą w Stanach Zjednoczonych i we współpracy z dr hab. Waldemarem Grzegorzewskim, prof. UR prowadzi badania nad hemoglobinopochodnymi nośnikami tlenu. Podczas wykładu przedstawiona zostanie historia rozwoju grupy hemoglobinopochodnych nośników w tlenu wraz z szczegółowym rozwojem produktu OxyVita, jego struktura chemiczna i specyfikacja, metody syntezy i kontroli jakości, jak również rezultaty użycia produktu w badaniach.

Dzięki przychylności Pani Dziekan KNP dr hab. Marty Łuszczak, prof. studenci Kolegium Nauk Przyrodniczych będą mieli możliwość odrobienia przepadających w tym czasie zajęć w formie uczestnictwa w wykładzie.