Prof. dr hab. Idalia Kasprzyk z wykładem szkoleniowym dla Centrum Szkolenia Policji

W Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach odbyło się seminarium: „Biologiczne środowiskowe ślady kryminalistyczne”. W seminarium uczestniczyli policjanci z Komend Wojewódzkich Policji, Komendy Stołecznej Policji, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji.

Podczas seminarium wykład pt. "Palinologia sądowa" wygłosiła prof. dr hab. Idalia Kasprzyk z Instytutu Biologii. Podczas prelekcji omówiono możliwości wykorzystania ziaren pyłku i zarodników grzybów jako dowodów naukowych w postępowaniach sądowych. Natomiast podczas zajęć praktycznych z technikami kryminalistycznymi przeprowadzono doświadczenia wykazujące, że ubrania stanowią doskonałe pułapki ziaren pyłku a na podstawie materiału zebranego z samochodu można opisać historię podróży.

Seminarium miało na celu połączenie praktyki i doświadczenia policji z nauką w celu wykorzystania jej w procesie wykrywczym.

Więcej informacji dot. seminarium na stronie internetowej Centrum Szkolenia Policji: https://csp.edu.pl/csp/aktualnosci/5346,Seminarium-kryminalistyczne.html