Warsztaty z chirurgii oka

Miło nam poinformować, że innowacyjne a zarazem pierwsze pilotażowe szkolenie z zakresu chirurgii oka zakończono sukcesem.

Na inauguracji zaszczycili nas JM Rektor prof dr hab Sylwester Czopek oraz Pani Prorektor KNP prof dr hab. Idalia Kasprzyk .

Nad całością szkolenia czuwała dr n. med Aneta Chomont-Lewicka z INMed KNM UR wraz z Prezesem ABJ Vision Panem Marcinem Musiałkiem i jego zespołem przy współpracy z dr hab. n. wet. Waldemarem Grzegorzewskim z (ICBPiK).

W szkoleniu uczestniczyli rezydenci z Rzeszowa specjalizujący się w okulistyce. Szkolenie odbyło się 17 i 18 grudnia w ICBPiK w Werynii.

W ramach współpracy dostępny był symulator chirurgii oka oraz mikroskopy okulistyczne .W niedalekiej przyszłości przewiduje się kolejne warsztaty zarówno dla okulistów: lekarzy medycyny (w tym studentów) i lekarzy medycyny weterynaryjnej.