Aktualności / News

Nowoczesny kosmetyk efektem międzyuczelnianej współpracy naukowców / A modern cosmetic as the result of inter-university cooperation between scientists

Skin Science to polska marka kosmetyczna tworząca produkty o potwierdzonym w badaniach działaniu odmładzającym skórę. Ich najnowszy produkt to owoc współpracy w ramach wspólnego projektu R&D pomiędzy naukowcami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, partnerów (firmy Bionovum i MGP Cosmsetics) oraz Instytutu Biotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W badaniach wzięli udział m.in. prof. dr hab. n. med. Magdalena Górska-Ponikowska z Uniwersytetu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego a także zespół dr hab. Anny Lewińskiej, prof. UR, dr hab. Macieja Wnuka, prof. UR oraz dr hab. Roberta Pązika, prof. UR.