Pokazujmy Dzieciom Uniwersytet!

W dniu 20.04.2023 r. Kolegium Nauk Przyrodniczych odwiedziła grupa prawie stu uczniów z szkół podstawowych. Byli to uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowa Nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Łańcucie oraz uczniowie klasy pierwszej i trzeciej Szkoły Podstawowa im. Kapitana Wacława Nycza w Soninie.

W pierwszej części spotkania uczniowie wzięli udział w pokazie owadów. Dzięki uprzejmości Instytutu Biologii - Pani dr hab. Romy Durak, prof. UR, Pani mgr Martyny Materowskiej oraz studenta pierwszego roku biologii Pana Krystiana Wróbla – dzieci mogły zobaczyć pokaźną hodowlę patyczaków oraz karaczanów.

Następnie w akademickim klimacie z wielkim zainteresowaniem wysłuchały wykładu dr hab. Marcina Wesołowskiego, prof. UR pt. „Pierwsze spotkanie z astronomią”. Wykład uświetniło słowo wstępne dr Krzysztofa Kucaba – Zastępcy Dyrektora Instytutu Nauk Fizycznych oraz pokazy fizyczne mgr Zenona Sacharczuka.