Pracownicy Kolegium z wykładami podczas IV Podkarpackiego Maratonu Biologicznego

IV Podkarpacki Maraton Biologiczny zorganizowany został wzorem lat ubiegłych przez I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Młodzież biorąca udział w tym wydarzeniu reprezentowała 6 szkół średnich z 3 województw. Patronat naukowy objął Uniwersytet Rzeszowski reprezentowany przez: dr hab. prof. UR Teresę Nogę, dra hab. inż. prof. UR Tomasza Dudka, dra hab. n. wet. prof UR Waldemara Grzegorzewskiego, dra inż. Krzysztofa Roguta oraz Uniwersytet Rolniczy w Krakowie reprezentowany przez dr hab. inż. Magdalenę Hędrzak.

Tematy wykładów:
"Krasnorosty w przyrodzie, kosmetykach i na talerzu" - dr hab. Teresa Noga, prof. UR
"Lasy gospodarcze: znaczenie dla środowiska, społeczeństwa i gospodarki narodowej" - dr hab. inż. Tomasz Dudek, prof. UR
"Przyrodnicze funkcje łąk i pastwisk" - dr inż. Krzysztof Rogut
"Krew nie woda, ale bezcenny dar życia. A czy sztuczna krew to przyszłość tylko dla wampira czy dla biologa?" - dr hab. n. wet. Waldemar Grzegorzewski, prof. UR
"Jeśli masz chomika, to zrób tak żeby nie znikał, czyli co każdy z nas może zrobić dla ochrony chomika europejskiego?" - dr hab. inż. Magdalena Hędrzak