Konsultacje w sprawie Herbarium w ramach Podkarpackiego Centrum Bioróżnorodności

W dniu 8 marca 2024 r. odbyło się spotkanie dotyczące powstającego w Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego herbarium mającego stanowić część Podkarpackiego Centrum Bioróżnorodności.

W spotkaniu wzięli udział pracownicy uniwersytetu których badania koncentrują się na problematyce bioróżnorodności obszaru Podkarpacia. W trakcie spotkania prowadzonego przez Prof. dr hab. Idalię Kasprzyk przedstawiono założenia i cele powstającego herbarium, omówiono także plany budowania kolekcji biologicznych mających stanowić część kolekcji oraz sposoby jej przyszłego wykorzystania przez zarówno pracowników naukowych jak i studentów.

Po spotkaniu pracownicy udali się obejrzeć pomieszczenia przeznaczone dla Podkarpackiego Centrum Bioróżnorodności wraz z fragmentem już opracowanej kolekcji botanicznej.