Nawiązanie współpracy z Głównym Inspektoratem Ochrony Środowiska

W dniu 15 lutego 2024 w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska odbyło się spotkanie dotyczące podjęcia współpracy w ramach programu Regionalna Inicjatywa Doskonałości realizowanego przez Uniwersytet Rzeszowski. Przedstawiciel Uniwersytetu Rzeszowskiego, dr hab. Małgorzata Kus-Liśkiewicz zaprezentowała główne założenia planu funkcjonującego pod nazwą Doskonałe Podkarpacie – kompleksowe badania środowiska w Uniwersytecie Rzeszowskim na rzecz regionu.

W trakcie spotkania przedstawione zostały cele planu RID oraz zaproponowano rodzaj współpracy, określono też region i obszar, z którego będą pobierane próby środowiskowe. Ważną kwestią było doprecyzowanie wymiaru czasowego i częstotliwości pobierania prób z GIOŚ. W trakcie wizyty Przedstawiciele Inspektoratu, Kierownik Laboratorium Jan Bednarski oraz Główny Specjalista Jacek Pasierb zaprezentowali specjalistyczną aparaturę, która będzie służyła do poboru prób na potrzeby prowadzonych badań.