Nawiązanie współpracy z uzdrowiskiem Latoszyn

W dniu 14.03.2024, w Latoszynie koło Dębicy, odbyło się spotkanie prof. dr hab. Idalii Kasprzyk i dr Agaty Ćwik z prezesem uzdrowiska Latoszyn Zdrój Panem Bogdanem Wójcikiem.  Przedstawicielki Uniwersytetu przedstawiły koncepcje badań, które będą podejmowane w ramach programu RID - Doskonałe Podkarpacie - kompleksowe badania środowiska w Uniwersytecie Rzeszowskim na rzecz regionu.

Jakość środowiska to niezbędne uwarunkowanie turystyki zdrowotnej, stąd zainteresowanie władz uzdrowiska badaniami badaczy rzeszowskich. Podczas wizyty w parku zdrojowym i wąwozie JAR dyskutowano nad potencjałem usług ekosystemowych środowiska przyrodniczego  Latoszyna. Badania w tym zakresie pozwoliłyby na odkrycie niedostrzeganych lub niedocenianych walorów środowiska  i optymalne ich wykorzystanie. Strony zadeklarowały wolę podpisania oficjalnej umowy o współpracę.

Fot: zdjęcie kompleksu: www.latoszynzdroj.com, pozostałe zdjęcia: materiały własne KNP