Spotkanie z nauczycielami i uczniami z Liceum w Kolbuszowej

W dniu 19 marca 2024 w budynkach Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyło się spotkanie dotyczące promocji programu Regionalna Inicjatywa Doskonałości realizowanego przez Uniwersytet Rzeszowski. Przedstawiciel Uniwersytetu Rzeszowskiego, dr hab. Małgorzata Kus-Liśkiewicz, zaprezentowała główne założenia planu funkcjonującego pod nazwą Doskonałe Podkarpacie – kompleksowe badania środowiska w Uniwersytecie Rzeszowskim na rzecz regionu. W spotkaniu udział wzięli nauczyciele oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej.

W trakcie spotkania przedstawione zostały cele planu RID oraz poszczególne obszary badań. W związku z profilem zainteresowań uczniów, w szczegółowy sposób zaprezentowano zakres badań przewidzianych do realizacji w ramach analizy wpływu czynników środowiska regionu Podkarpacie na organizmy modelowe. Zaprezentowano też dedykowane laboratoria oraz sprzęt do wykonywania tego typu analiz.