Studenci kierunku Biologia UR na IX Międzynarodowej Konferencji Weiglowskiej

W dniach 27-29 czerwca 2024 roku studenci III roku kierunku Biologia Justyna Folta, Magdalena Lubińska oraz Łuksza Słota aktywnie uczestniczyli w międzynarodowej konferencji 9th International Weigl Conference.

Konferencja miała miejsce na Uniwersytecie Rzeszowskim a jej partnerami była m.in. Polska Akademia Nauk, Federation of European Microbiological Societies oraz American Society for Microbiology. W trakcie konferencji studenci mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami naukowymi oraz wymiany swojej wiedzy i doświadczeń z innymi naukowcami, ale także spotkać się z laureatem Nagrody Nobla prof. Aaronem Ciechanoverem, który wygłosił wykład inauguracyjny. W trakcie konferencji studenci zaprezentowali plakat przedstawiający wyniki analiz mikroskopowych i biochemicznych komórek drożdży poddanych działaniu wybranych związków chemicznych.

Współautorami posteru byli pracownicy Instytutu Biologii: dr inż. Roman Maślanka, dr Magdalena Kwolek-Mirek oraz dr hab. Renata Zadrąg-Tęcza, prof. UR. Znacząca część prezentowanych wyników została uzyskana w ramach zadania badawczego pt. „Ocena odziaływania czynników środowiskowych na wybrane organizmy na poziomie molekularnym i komórkowym” realizowanego w ramach programu Regionalna Inicjatywa Doskonałości (RID).