Warsztaty analityczne ze spektrometrii atomowej MS Spektrum wspólnie organizowane z Uniwersytetem Rzeszowskim w ramach programu Regionalna Inicjatywa Doskonałości

W dniu 23 kwietnia 2024r odbyły się warsztaty analityczne poświęcone spektrometrii atomowej. Szkolenie spotkało się z dużym zainteresowaniem odbiorców, wzięło w nim udział 15 pracowników oraz 142 studentów Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego. W trakcie warsztatów omówione zostały nowoczesne techniki analizy pierwiastków umożliwiające oznaczenie wielu analitów w bardzo krótkim czasie, z wysoką czułością i precyzją pomiarów. Przedstawiciele firmy MS Spektrum zaprezentowali również działanie młynka kriogenicznego przeznaczonego do kruszenia próbek w środowisku ciekłego azotu. Warsztaty przyczyniły się do podniesienia kompetencji uczestników w zakresie nowoczesnych, instrumentalnych metod analitycznych.