Spotkanie z Profesorem Aaronem Ciechanoverem, laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie chemii

Rzeszów, dnia 25 czerwca 2024 r.

Szanowni Państwo,

Rektor Elekt prof. dr hab. n. med. Adam Reich wraz z Kierownictwem Instytutu Biotechnologii UR i Dyrektorem Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego ma zaszczyt zaprosić studentów, doktorantów oraz pracowników na spotkanie z Profesorem Aaronem Ciechanoverem, laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie chemii.

Spotkanie odbędzie się 26 czerwca o godzinie 17:30 w Auli Kula, budynek A0.

Profesor Aaron Ciechanover jest cenionym na całym świecie naukowcem, prowadzącym badania w obszarze biologii i biochemii komórki. W 2004 roku, wraz z prof. Avramem Hershko i prof. Irwinem Rose’em, otrzymał Nagrodę Nobla za odkrycie „cyklicznego mechanizmu degradacji białek w organizmach wyższych z udziałem ubikwityny”. Obecnie zajmuje się rolą nauki i naukowców w odpowiedzi na potrzeby społeczne oraz identyfikacją zagrożeń oraz wyzwań związanych z rozwojem współczesnej nauki.

Więcej informacji na temat biografii Profesora Aarona Ciechanovera można znaleźć na stronie: Biografia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu

Zespół Dziekański

Kolegium Nauk Przyrodniczych