Konferencja „Współczesne wyzwania ekonomii teoria i praktyka”

Członkowie Koła Naukowego Ekonomistów „Interkreator” oraz Koła Naukowego „Liderzy Biznesu” w dniu 9.12.2022 r. uczestniczyli w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Współczesne wyzwania ekonomii teoria i praktyka”, która została zorganizowana przez Katedrę Ekonomii Wydziału Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Radomiu oraz Fundację Platforma Przemysłu Przyszłości.

Głównym celem konferencji była prezentacja dorobku i wyników badań poświęconych wieloaspektowemu spektrum zagadnień naukowo-badawczych związanych z mikro-
i makroekonomią, finansami, rozwojem sektora prywatnego i publicznego oraz dyskusja nad aktualnymi zagadnieniami odnoszącymi się do funkcjonowania przedsiębiorstw i gospodarki w różnych jej płaszczyznach.

Uniwersytet Rzeszowski reprezentowało pięciu prelegentów, którzy wygłosili referaty w trzech obszarach tematycznych:

1. Sektor publiczny we współczesnej gospodarce;
  2. Problemy mikro- i makroekonomiczne we współczesnej gospodarce;
  3. Konkurencyjność gospodarek.

Studenci Instytutu Ekonomii i Finansów zostali wyróżnieni w konkursie na najlepszy referat napisany w grupie studentów uczelni wyższych i zajęli odpowiednio miejsca:

I miejsce - Jakub Machowski za artykuł pt. „Konflikt rosyjsko-ukraiński jako wyzwanie dla rozwoju przedsiębiorstwa”;

II miejsce - Andżelika Partyka za artykuł pt. „Wpływ otoczenia na funkcjonowanie przedsiębiorstw z branży turystycznej w dobie pandemii COVID-19”;

Wyróżnienia otrzymali:

- Hubert Leśniak za artykuł pt. „Ekonomiczne uwarunkowania rozwoju województwa podkarpackiego”;

- Joanna Mulińska oraz Radosław Rokosz za artykuł pt. „Wpływ konkurencyjności gospodarki na poziom wynagrodzeń w województwach Polski w latach 2016-2020”.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w dniu 12.12.2022 r. na Wydziale Ekonomii
i Finansów Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. im. Kazimierza Pułaskiego
w Radomiu.

Gratulujemy naszym studentom i  życzymy dalszych sukcesów!