Aktywny udział studentów Instytutu Ekonomii i Finansów w II edycji Międzynarodowej Szkoły Zimowej ASECU w Kielcach

W dniach 21- 26 marca 2024 r. członkowie Koła Naukowego UR Liderzy Biznesu: Izabela Partyka, Linda Servigne, Jeremi Ćwikliński i Wojciech Skuza wraz z koordynatorem naukowym Panem mgr. Hubertem Leśniakiem wzięli udział w II edycji Międzynarodowej Szkoły Zimowej ASECU, która miała miejsce w Kielcach.

The Students’ Association of Economic Universities of South and Eastern Europe and the Black Sea Region (ASECU Youth) jest stowarzyszeniem zrzeszającym uczelnie ekonomiczne w celu promowania interesów Uniwersytetów Ekonomicznych Europy Południowej i Wschodniej oraz Regionu Morza Czarnego. Organizatorami niniejszej edycji wydarzenia byli: Uniwersytet Kochanowskiego w Kielcach, Copernicus Academy oraz Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” S.A.

Program stanowił cenną okazją do wzbogacenia umiejętności i wiedzy, przy pomocy profesorów z międzynarodowej społeczności akademickiej oraz poprzez współpracę ze studentami z innych krajów m.in. Grecji, Rumunii, Mołdawii, Albanii, Armenii, Bułgarii, Turcji oraz Bangladeszu!

Studenci zostali podzieleni na cztery grupy, które były odpowiedzialne za opracowanie referatu na temat zrównoważonego rozwoju w kontekście społecznym, środowiskowym, ekonomicznym oraz politycznym. Wyniki pracy zostały przedstawione podczas ceremonii zamykającej wydarzenie.

Z kolei, koordynator naukowo - dydaktyczny mgr Hubert Leśniak miał okazję wygłoszenia referatu na temat polityki pieniężnej banków centralnych w okresie przemian gospodarczych.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim organizatorom oraz koordynatorom naukowym za możliwość uczestniczenia w niezapomnianym wydarzeniu.

Wierzymy, że dzięki międzynarodowej współpracy tworzymy razem lepszą przyszłość!