Dziesiąta obrona pracy doktorskiej w Instytucie Ekonomii i Finansów

W dniu 24 listopada 2023 r. odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej w dziedzinie nauk społecznych, w dyscyplinie ekonomia i finanse Pani mgr Małgorzaty Krzeszowskiej. Tytuł rozprawy doktorskiej: „Uwarunkowania konsumpcji pozaszkolnych usług edukacyjnych dla młodzieży na przykładzie województwa podkarpackiego”.

Promotorem pracy była dr hab. Wiesława Kuźniar, prof. UR, promotorem pomocniczym dr Tomasz Surmacz.

Recenzentami pracy byli:

• prof. dr hab. Iga Rudawska z Uniwersytetu Szczecińskiego, Dyrektor Instytutu Ekonomii i Finansów oraz
  • dr hab. Mariola Grzybowska-Brzezińska, prof. UWM z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych.

Komisji do przeprowadzenie przewodu przewodniczył dr hab. Ryszard Kata, prof. UR.

Publiczna obrona mgr Małgorzaty Krzeszowskiej, była już dziesiątą obroną przewodu doktorskiego w Instytucie Ekonomii i Finansów, po raz pierwszy jednak została przeprowadzona w formie hybrydowej. Obrona odbyła się w sali nr 18 w budynku D1. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi Recenzenci oraz zainteresowane osoby mieli możliwość uczestniczenia w obronie za pomocą platformy MS Teams.

Warto przypomnieć, że pierwszym doktorantem w Instytucie Ekonomii i Finansów (wówczas Wydziału Ekonomii) Uniwersytetu Rzeszowskiego był dr Jakub Bartak, który uzyskał stopień doktora w dziedzinie nauk społecznych, w dyscyplinie ekonomia i finanse w dniu 29.01.2019 r. Promotorem pracy był prof. dr hab. Michał Gabriel Woźniak.

Kolejnymi wypromowanymi doktorami w dziedzinie nauk społecznych, w dyscyplinie ekonomia i finanse byli:

dr Mariusz Pyra (2019 r) - promotor: prof. dr hab. Mieczysław Adamowicz, promotor pomocniczy: dr Lidia Kaliszczak

dr Marek Tomczuk (2021r.) promotor: dr hab. Grzegorz Ślusarz, prof. UR , promotor pomocniczy: dr hab. Marek Cierpiał-Wolan, prof. UR

dr Michał Gnap (2022r.) . - promotor: prof. dr hab. Jerzy Kitowski, promotor pomocniczy: dr Wojciech Lichota

dr Anna Kowal-Pawul (2022r.) – promotor: dr hab. Grzegorz Przekota, prof. PK, promotor pomocniczy: dr Wojciech Lichota

dr Rafał Pitera (2022 r.). – promotor: prof. dr hab. Jerzy Kitowski, promotor pomocniczy: dr Paulina Filip

dr Kamila Tęcza (2023 r.) - promotor: dr hab. Anna Barwińska- Małajowicz, prof. UR, promotor pomocniczy: dr Patrycja Żegleń

dr Mateusz Suchodolski (2023 r.). – promotor prof. dr hab. Adam Czudec, promotor pomocniczy: dr Ewa Kubejko-Polańska

dr Tomasz Lechowicz (2023r.) - promotor dr hab. Ryszard Kata, prof. UR

Ze względu na pandemię, część obron odbywała się w trybie on-line. Warto podkreślić, że kilka rozpraw doktorskich zostało obronionych z wyróżnieniem.