Instytut Ekonomii i Finansów UR organizatorem ASECU Youth Winter School

Niemal 100 studentów z 14 krajów i 25 uczelni wzięło udział w sześciodniowej szkole zimowej zorganizowanej przez Instytut Ekonomii i Finansów UR oraz  ASECU (Association of Economic Universities of South and Eastern Europe and the Black Sea Region)  w Polańczyku.

W dniu 17 lutego 2020 roku na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się międzynarodowa debata ekspercka pt. „DEPOPULACJA W KRAJACH I REGIONACH TRÓJMORZA UWARUNKOWANIA I KONSEKWENCJE”. Konferencja ta otwarła jednocześnie pierwszą Międzynarodową Szkołę Zimową ASCECU Youth pt. „VIA CARPATIA – A ROUTE TO THE FUTURE; SOCIO-ECONOMIC AND GEOPOLITICAL ASPECTS”.  Uczestnicy od wtorku (18.02.2020) do Piątku (21.02.2020) pracowali w Polańczyku nad sesją posterową, która została zaprezentowana na konferencji podsumowującej całe wydarzenie   ASECU Youth w Przemyślu pt.”I MIĘDZYNARODOWE FORUM WSPÓŁPRACY MŁODYCH OBSZARU KARPAT I INICJATYWY „TRÓJMORZA”, wydarzenie to odbyło się przy współorganizacji Euroregionu Karpaty (21.02.2020). W trakcie tej konferencji uczestnicy szkoły zimowej zaprezentowali wnioski wynikające z zadań badawczych realizowanych w trakcie warsztatów w ramach tematu wiodącego. Wszystkie postery przygotowane przez uczestników zostaną zaprezentowane w Instytucie Ekonomii i Finansów w najbliższym czasie.

Uniwersytet Rzeszowski reprezentowali studenci pierwszego roku Instytutu Ekonomii i Finansów: Monika Mazur, Jadwiga Mucha, Gabriela Maziarz, Weronika Szczurowska, Wojciech Skuza, Norbert Perykasza i Mateusz Moskwa pod opieką merytoryczną  dr hab. Bogdana Wierzbińskiego, prof. UR – od 2011 roku Członka zarządu ASECU z siedzibą w Salonikach  oraz dr hab. Grzegorza Hajduka.