Konkursu FINSIM Liga Akademicka

1-finsim.jpg [399.71 KB]

Miło nam poinformować, że studenci Instytutu Ekonomii i Finansów, w X edycji Konkursu FINSIM Liga Akademicka 2021/2022, zajęli V miejsce.

Sesja finałowa on-line odbyła się 25 kwietnia 2022 r. W obecnej edycji symulacji zarządzania bankiem i rywalizacji konkursowej uczestniczyło 15 zespołów-banków, grupujących 75 studentów, reprezentujących 13 polskich uczelni.

Organizatorem konkursu, w ramach jednego z największych programów edukacji finansowej w Europie: Programu „Bankowcy dla Edukacji”, był  Warszawski Instytut Bankowości – jeden z czołowych i cenionych NGO w Polsce w zakresie szeroko rozumianej, pozaformalnej edukacji w obszarze ekonomii i finansów.

Z IEiF UR decyzje podejmował zespół studentów I roku SUM, tworzący zarząd banku pod nazwą „Investbank”, w składzie:

Alan Ferenc – Lider,  Anna Kopeć, Gabriela Kowalik, Aleksandra Łyżyń, Krystian Przybyła.

Biorąc udział w konkursie studenci zdobyli szansę szerszego spojrzenia na proces zarządzania bankiem komercyjnym oraz całą gamę ryzyk, z którymi współczesne banki mają do czynienia. Podejmując etapowo nowe decyzje, uczyli się oceniać ich całościowy wpływ, nie tylko na wynik brutto, ale na wskaźniki ryzyka czy poziom wymaganego kapitału. Przez cały czas trwania gry symulacyjnej, tak jak w przypadku prawdziwych banków, zespół miał okazję analizować swoje decyzje pod kątem ich wpływu na nadzorcze miary ryzyka, oceniać poziom zapotrzebowania na kapitał i szukać jak najbardziej efektywnych metod jego pozyskiwania.

Serdecznie gratulujemy naszym studentom i dziękujemy za podjęcie tego wyzwania.