Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Przedsiębiorstwo i Region w dobie kryzysu” 17.03.2023

Dnia 17 marca 2023 roku odbyła się 2. Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Przedsiębiorstwo i Region w dobie kryzysu”, zorganizowana przez Instytut Ekonomii i Finansów KNS oraz Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej. Była ona drugą z cyklu organizowanych konferencji.

Konferencja stworzyła możliwość dyskusji oraz wymiany poglądów i doświadczeń między środowiskiem nauki i przedstawicielami praktyki gospodarczej na temat uwarunkowań rozwoju przedsiębiorstwa i regionu we współczesnych warunkach gospodarczych. Obok ciekawych referatów, które zostały przedstawione w czasie obrad, zaprezentowano także postery, które są dostępne na stronie https://wz.pw.edu.pl/index.php/Nauka/Konferencje/Enterprise-and-Region-in-the-crisis-poster-session Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele polskich ośrodków akademickich: Uniwersytetu Rzeszowskiego, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Politechniki Częstochowskiej, Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu Wydział Zamiejscowy w Chorzowie, Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie, jak i zagranicznych: University of West Bohemia (Czechy), University of International Business and Economics (Chiny), Government College University Faisalabad (Pakistan), National Academy of Sciences of Ukraine (Ukraina), Ivan Franko National University of Lviv (Ukraina), Lesya Ukrainka Volyn National University(Ukraina), Zaporizhzhya National University (Ukraina), Institute of Regional Studies named after M.I. Dolishny National Academy of Sciences of Ukraine (Ukraina), Kaunas University of Technology (Litwa), University of Prešov (Słowacja), European University of Tirana (Albania). W obradach udział wzięli również przedstawiciele praktyki gospodarczej, m.in. Oleksiv Consulting z Ukrainy oraz Danish Business Association z Danii.