Podpisanie umowy o współpracy Uniwersytetu Rzeszowskiego z Instytutem Finansów

W dniu 2 sierpnia 2022 roku została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Rzeszowskim a Instytutem Finansów - Jednostką powołaną przez Ministerstwo Finansów.

Instytut Finansów jest powstałą w 2021 r. jednostką sektora finansów publicznych, której działalność w głównej mierze koncentruje się na promowaniu świadomości finansowej w społeczeństwie. Ponadto Instytut realizuje badania naukowe z zakresu podatków, finansów oraz analiz behawioralnych we wskazanej tematyce.

Istotną częścią działalności Instytutu Finansów są także programy stażowe oraz stypendialne realizowane przy współpracy z partnerami. Dzięki podpisanej umowie najlepsi studenci Kolegium Nauk Społecznych będą mieli szansę odbycia staży w Ministerstwie Finansów.

Oprócz realizacji staży absolwenckich współpraca zakłada realizację wspólnych projektów w formie konferencji, debat, analiz i raportów, a także opracowywanie zmian w obszarze finansów publicznych, budżetu i instytucji finansowych, rynków finansowych, w szczególności w formie uczestnictwa w zespołach badawczych. Dodatkowym polem współpracy będzie promowanie wśród studentów oraz pracowników naukowych wymienionych powyżej zagadnień.