Podsumowanie projektu „Bądź Spółdzielcą w swojej szkole”

W dn. 17 grudnia 2021 r. w Instytucie Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego, przy ul. M. Ćwiklińskiej 2 w Rzeszowie odbyła się konferencja podsumowująca projekt edukacyjny „Bądź Spółdzielcą w swojej szkole”, którego celem było poszerzenie wiedzy oraz umiejętności uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych z woj. podkarpackiego w zakresie postaw proprzedsiębiorczych realizowanych poprzez działania spółdzielcze, funkcjonowanie i rozwoju spółdzielni. Konferencja prowadzona była w formie zdalnej z wykorzystaniem programu MS Teams.

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej

Partnerami instytucjonalnymi projektu byli: Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Krajowa Rada Spółdzielcza w Warszawie.

Konferencje zainaugurowało wystąpienie Dyrektora Oddziału Okręgowego NBP w Rzeszowie Jerzego Guniewskiego, następnie głos w dyskusji zabrał Prezes Zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej w Warszawie dr Mieczysław Grodzki.

Podczas konferencji przeprowadzone zostały warsztaty, których tematyka wpisuje się w problematykę edukacji ekonomicznej rekomendowanej przez NBP:

1. Oszczędzanie oraz inwestowanie w procesie zarządzania finansami przedsiębiorcy –poprowadziła dr Magdalena Wiercioch
  2. Nowoczesne technologie cyfrowe w działalności spółdzielcy – poprowadził mgr Czesław Kubasiewicz.

Na zakończenie konferencji ogłoszono zwycięzców konkursów przewidzianych w projekcie edukacyjnym.

Laureatami konkursu grupowego pn.: "Połączmy nasze siły” zostali:

1. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie Górnej (opiekun Anna Łoch)
  2. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Rzeszowie (opiekun Paweł Pachla)
  3. uczniowie ze Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu (opiekun Małgorzata Krzeszowska)

Laureatami konkursu indywidualnego pn.: "Wiedzy o spółdzielczości” zostali:

1. Maja Krasowska ze Szkoły Podstawowej im. gen Stanisława Maczka w Boguchwale
  2. Pola Chwalisz ze Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu
  3.  Karolina Rawska z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Horyńcu-Zdroju.

Karolina Jezierska