Relacja z konferencji ,,The International Student-Postgraduate Scientific Conference: Challenges of Transborder Economics’’

W ostatnich dniach w Instytut Ekonomii i Finansów UR członkowie Koła Naukowego Liderzy Biznesu postanowili  zmierzyć się z wyzwaniami Ekonomii Transgranicznej

Konferencja ,,The International Student-Postgraduate Scientific Conference: Challenges of Transborder Economics’’ odbyła się w dniach 25-26 kwietnia 2024 r. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Koło Naukowe Liderzy Biznesu oraz IAESTE Rzeszów działającą przy Politechnice Rzeszowskiej.
Konferencja została otwarta przez władze uczelni, po którym nastąpiła prezentacja organizatorów.
W ramach paneli eksperckich wystąpili:

• Profesor Mehmet Alpertunga Avci z Uniwersytetu w Atatürk (Turcja) - Ability-to-Pay in DigiTax.
  • Profesor Marek Cierpiał- Wolan, Urząd Statystyczny w Rzeszowie, Uniwersytet Rzeszowski - Methods of (big) data integration from the perspective of statistics in tourism domain.
  • Profesor Mahmut Hızıroğlu z Uniwersytetu w Stambule - The role of geographical proximity for creating ambidextrous capabilities for firms.
  • Anna Buk z Euroregionu Karpackiego - Capatian Euroregion- cooperation beyond borders.
  • Profesor Sarp Güneri z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie - Career planning and expressing onself
  • Doktor Olena Motuzka - Narodowa Akademia Statystyki, Rachunkowości i Audytu w Kijowie - The Impact of the War in Ukraine on the monetary Policy of the National Banks of Ukraine and Poland.

W Panelu Studenckim wystąpili: Hubert Leśniak, Wojciech Skuza i Przemysław Pawliszko.
Na uczestników czekały także aktywności w postaci strefy konferencyjnej, wyposażonej w liczne materiały naukowe i dydaktyczne. Słuchacze mieli okazję wziąć udział w Quizie.
Dnia 26 kwietnia odbył się drugi dzień konferencji, w którym mogliśmy wysłuchać wystąpień online, przygotowanych przez studentów. W ramach sesji online zgłoszono ponad 25 wystąpień poruszających tematy sztucznej inteligencji, rewolucji przemysłowych, zarządzania i alfabetyzmu finansowego.
Konferencja była doskonałą okazją do wymiany myśli, prowadzenia dialogu naukowego i nawiązania nowych kontaktów. Wierzymy, że takie wydarzenia przyczynią się do dalszego rozwoju zarówno naukowego, jak i osobistego.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację. W szczególności naszym Patronom oraz Partnerom

• Uniwersytet Rzeszowski
  • Urząd Statystyczny w Rzeszowie
  • Stowarzyszenie Euroregion Karpacki
  • Deloitte CE Business Services Center
  • Nowoczesne Zarządzanie Biznesem
  • KNRK INDEX
  • Rzeszów - stolica innowacji
  • PKO B.P. oddział 8 w Rzeszowie
  • Polskie Towarzystwo Statystyczne o. Rzeszów
  • Radio Feniks.fm
  • TV Student

Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję współpracować razem w przyszłości.