Spotkanie z Prezesem Stowarzyszenia Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego DOLINA LOTNICZA Panem Markiem Dareckim

W dniu 14 grudnia 2023 r. w siedzibie Instytutu Ekonomii i Finansów odbyło się spotkanie z Prezesem Stowarzyszenia Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego DOLINA LOTNICZA Panem Markiem Dareckim. Uniwersytet Rzeszowski reprezentowała Prorektor Kolegium Nauk Społecznych Prof. dr hab. Elżbieta Feret, Prodziekan KNS dr hab. Bogdan Wierzbiński, prof. UR, Dyrektor Instytutu Ekonomii i Finansów dr hab. Ryszard Kata, prof. UR oraz Z-ca Dyrektora IEiF dr Lidia Kaliszczak. Spotkanie poświęcone było omówieniu możliwości współpracy i pomocy w zakresie budowania relacji z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Dyskusja dotyczyła potrzeb nowoczesnego kształcenia kadr, prowadzenia studiów podyplomowych, badań naukowych oraz kształtowania programu studiów w kontekście wpływu otoczenia na jego realizację. Stowarzyszenie Dolina Lotnicza zrzesza wielu pracodawców, którzy mogliby wspierać realizację studenckich praktyk zawodowych oraz staży. Ponadto Pan Prezes Marek Darecki przyjął zaproszenie do wygłoszenia wykładu otwartego dla studentów, w ramach którego podzieli się swoimi doświadczeniami i ogromną wiedzą w kontekście współczesnych wyzwań rozwojowych.