Studenci z Uniwersytetu Rzeszowskiego edukują licealistów z zakresu finansów osobistych

Studenci z Koła Naukowego Liderzy Biznesu Uniwersytetu Rzeszowskiego, działającego przy Instytucie Ekonomii i Finansów wraz z koordynatorami - nauczycielami akademickimi, rozpoczęli realizację projektu „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP. Edycja II”. Przedsięwzięcie ma charakter edukacyjny a jego rozpoczęcie poprzedził udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Narodowy Bank Polski.

Projekt opiera się na modelu kaskadowego przekazania wiedzy. W pierwszym jego etapie nauczyciele akademiccy wspólnie ze studentami opracowali program warsztatów dla uczniów, obejmujący zagadnienia z zakresu:

• zarządzanie własnymi pieniędzmi,
  • obrotu gotówkowego i bezgotówkowego oraz bezpieczeństwa dokonywania transakcji,
  • oszczędzania i inwestowania.

W drugim etapie, odbywają się spotkania online z młodzieżą licealną, w trakcie których uczniowie rozwijają praktyczne umiejętności przydatne w samodzielnym funkcjonowaniu w świecie finansów. Jednym z wyzwań dla uczestników będzie również przygotowanie krótkich filmów o tematyce finansowej. W projekcie bierze udział ponad 250 uczniów z 10 szkół ponadpodstawowych, wyłonionych przez organizatorów na etapie rekrutacji.