Wrześniowe warsztaty projektu „Uczelnie Szkołom - o finansach z NBP. Akademicki Portfel Wiedzy o Finansach”

Wraz z nadejściem września 2020 r. pracownicy Instytutu Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego powrócili do aktywnej realizacji projektu współfinansowanego przez Narodowy Bank Polski „Uczelnie Szkołom - o finansach z NBP. Akademicki Portfel Wiedzy o Finansach”. Projekt skierowany jest do uczniów 7 i 8 klas szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych i ma na celu podniesienie ich poziomu wiedzy ekonomicznej. Wrzesień był okresem, w którym pracownicy Instytutu odwiedzali szkoły uczestniczące w projekcie, by przeprowadzić warsztaty dotyczące planowania kariery zawodowej, form obrotu pieniężnego oraz możliwości stabilizacji gospodarki. Przeprowadzono 9 bloków warsztatowych w szkołach w Sanoku, Cieszanowie, Ropience, Ropczycach, Zarzeczu, Nisku, Pustkowie-Osiedlu i Jarosławiu, jednocześnie wyłaniając 27 kolejnych finalistów konkursu wiedzy o finansach. Równolegle drugi blok warsztatowy dla uczestników projektu odbywał się w Rzeszowie. Grupy uczniów odwiedzały Muzeum Okręgowe uczestnicząc w lekcji muzealnej o historii polskiego pieniądza, a w Instytucie Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego uczniowie zaznajamiali się z tajnikami gospodarowania finansami w ramach budżetów gospodarstw domowych i poznawali zasady bezpiecznego inwestowania oraz pożyczania pieniędzy. 12 bloków warsztatowych zrealizowanych na Uniwersytecie pozwoliło zakwalifikować kolejnych 36 osób do finału konkursu wiedzy o finansach. Na najbliższe miesiące zaplanowana jest realizacja kolejnych warsztatów, zaś w grudniu odbędzie się finał konkursu, na który już dzisiaj zapraszamy życząc powodzenia finalistom. Jesteśmy przekonani, że wszyscy uczniowie biorący udział w projekcie będą bardziej świadomymi uczestnikami życia gospodarczego, co przełoży się na ich osobisty sukces finansowy. Cieszymy się, że możemy im w tym pomóc.