„WŚRÓD OSÓB MŁODYCH JEST DUŻY POTENCJAŁ, DUŻO POMYSŁÓW”

W dniu 15 czerwca 2020 r. miała miejsce Gala Finałowa podsumowująca projekt pt. „Zbuduj Kapitał Przedsiębiorczości”!

Był to projekt realizowany przez Koło Naukowe „INTERKREATOR” działające przy Instytucie Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. W projekcie uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół im ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, którzy po serii wykładów i warsztatów wpisujących się w problematykę proponowaną przez NBP w zakresie edukacji ekonomicznej, wzięli udział w konkursie na najlepszy biznesplan.

Warsztaty prowadzone były przez członków naszego Koła tj. Annę Norek, Dominika Gawła i Jakuba Szelca, pod nadzorem merytorycznym pracowników Instytutu Ekonomii i Finansów prof. UR dr hab. Anny Barwińskiej-Małajowicz oraz dr Patrycji Żegleń.

Uroczystą konferencję rozpoczęła koordynator projektu prof. Anna Barwińska-Małajowicz, witając wszystkich obecnych gości, pracowników, studentów oraz uczniów. Spośród obecnych gości głos zabrali Kierownik Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy pan Mateusz Szpyrka, Dyrektor Zespołu Szkół im. ks. dr Jana Zwierza w Ropczycach mgr Mariusz Pilch oraz Zastępca Dyrektora Instytutu Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego dr Małgorzata Wosiek, podkreślając istotność tego typu projektów w szerzeniu postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży oraz gratulując zwycięzcom konkursu na najlepszy biznesplan. Serdeczne pozdrowienia dla uczestników Gali przekazali również: Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego pan Piotr Pilch, Dyrektor Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie pan Jerzy Guniewski oraz Koordynator Projektu z Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie pani Monika Mularz-Dobrowolska, życząc jednocześnie owocnych obrad.

Po oficjalnym rozpoczęciu Gali nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy biznesplan i ogłoszenie lauretaów. W skład Komisji Konkursowej wchodzili:

• prof. UR dr hab. Anna Barwińska-Małajowicz – Koordynator Projektu (przewodnicząca Komisji)
  • prof. UR dr inż. hab. Ryszard Kata – dyrektor Instytutu Ekonomii i Finansów UR
  • dr Patrycja Żegleń – nauczyciel akademicki, specjalista ds. monitoringu
  • mgr Mariusz Plich – dyrektor Zespołu Szkół w Ropczycach im. ks. dra Jana Zwierza
  • mgr inż. Janina Pupa - wicedyrektor Zespołu Szkół w Ropczycach im. ks. dra Jana Zwierza
  • Anna Norek – studentka, Przewodnicząca Sekcji Rynku Pracy i Kreowania Kariery Zawodowej, Koło Naukowe „Interkreator”

Komisja Konkursowa  wyłoniła spośród złożonych prac następujących zwycięzców:

• Pierwsze miejsce – Dagmara Chmiel;
  • Drugie miejsce – Katarzyna Longosz;
  • Trzecie miejsce – Julia Kopala.

Przyznano również nagrody specjalne w trzech kategoriach:

• Nagroda za innowacyjność biznesplanu dla Jakuba Kosydara;
  • Nagroda za kreatywność w opracowaniu biznesplanu dla Justyny Mazur;
  • Nagroda za oryginalny pomysł dla biznesplanu dla Pawła Pośko.

Następnie laureaci konkursu przedstawili swoje zwycięskie pomysły.

Po ogłoszeniu wyników członkowie Koła Naukowego Ekonomistów „INTERKREATOR” Dominik Gaweł oraz Jakub Szelec zaprezentowali wyniki przeprowadzonych w ramach projektu badań. Badania te miały na celu, z jednej strony zdiagnozowanie poziomu przedsiębiorczości wśród uczniów uczestniczących w projekcie, z drugiej strony - zidentyfikowanie progresu w zakresie zdobywania wiedzy i pozyskiwania nowych umiejętności dotyczących budowania kapitału przedsiębiorczości. Galę zakończyła prof. UR dr hab. Anna Barwińska-Małajowicz dziękując wszystkim partnerom za wsparcie i zaangażowanie w realizację projektu, którego zwieńczeniem będzie monografia naukowa dotycząca problematyki przedsiębiorczości. Podkreśliła również fakt, że pomimo trudności i problemów związanych z uwarunkowaniami COVID 19 udało się cześć działań przenieść do świata wirtualnego i pomyślnie doprowadzić je do końca.

Dziękujemy Wszystkim za obecność!