Zbuduj kapitał przedsiębiorczości!

Projekt pt. „Zbuduj kapitał przedsiębiorczości!” realizowany jest przez Koło Naukowe INTERKREATOR działające przy Instytucie Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

CEL PROJEKTU

Głównym celem projektu jest zwiększenie świadomości młodzieży szkół średnich o profilu ekonomicznym w zakresie możliwości i sposobów budowania własnego kapitału przedsiębiorczości jako jednego z rodzajów kapitału kariery oraz upowszechnienie wiedzy w tym zakresie.

DLA KOGO?

Projekt skierowany jest do młodzieży kształcącej się w ramach profilów: technik ekonomista i technik logistyk w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach.

PRZEBIEG

W projekcie przewidziano przeprowadzenie warsztatów o tematyce, która wpisuje się w problematykę proponowaną przez NBP w zakresie edukacji ekonomicznej (priorytet: rozbudzanie postaw i zachowań przedsiębiorczych, zarządzanie przedsiębiorstwem). W strukturze warsztatów przewidziano wykorzystanie gier symulacyjnych z repozytorium wiedzy ekonomicznej NBP.

Warsztaty prowadzone będą przez członków Koła:

• Mateusz Śliwa – Prezes Koła, Przewodniczący Sekcji Polityki Gospodarczej i Ekologicznej
  • Dominik Gaweł – Wiceprezes Koła, Przewodniczący Sekcji Współpracy Nauki z Biznesem
  • Anna Norek – Przewodnicząca Sekcji Rynku Pracy i Kreowania Kariery Zawodowej

Cykl warsztatów zostanie zakończony konkursem na najlepszy biznesplan!

Podsumowaniem projektu będzie konferencja naukowa zorganizowana w Instytucie Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego. Podczas konferencji zostaną zaprezentowane biznesplany osób nagrodzonych, nastąpi wręczenie nagród dla finalistów i ich opiekunów. Ponadto zostaną zaprezentowane wyniki badań ukazujące progres w zakresie poszerzenia wiedzy ekonomicznej uczniów uczestniczących w warsztatach.

ORGANIZATORZY

Projekt realizowany jest przez Koło Naukowe Ekonomistów  INTERKREATOR działające przy Instytucie Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego, pod nadzorem merytorycznym prof. UR dr hab. Anny Barwińskiej-Małajowicz (koordynator projektu) oraz dr Patrycji Żegleń.
interkreator.png [23.66 KB] ur.png [61.80 KB] NBP_logo.jpg [76.12 KB]