Nowy podręcznik o komunikowaniu politycznym autorstwa pracowników Instytutu Nauk o Polityce

Nowy podręcznik o komunikowaniu politycznym autorstwa pracowników Instytutu Nauk o Polityce

Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Rzeszowskiego ukazał się podręcznik „Komunikowanie polityczne w teorii i praktyce” przygotowany pod redakcją dr. hab. Pawła Kucy, prof. UR i dr. hab. Wojciecha Furmana, emerytowanego profesora Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zawiera ona zbiór tekstów dotyczących podstaw i teorii komunikowania politycznego, różnych obszarów, które mają wpływ na efektywność tego procesu, a także praktyczne przykłady komunikowania politycznego na poziomie międzynarodowym, krajowym i lokalnym.

Publikacja jest efektem wspólnego projektu przedstawicieli środowisk politologicznych i medioznawczych z różnych ośrodków naukowych w Polsce. Autorami poszczególnych rozdziałów są pracownicy Instytutu Nauk o Polityce UR, a także naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Szczecińskiego, Uniwersytetu Śląskiego, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Książka została zaplanowana jako podręcznik, adresowany do studentów kierunków z obszaru nauk społecznych, w szczególności studentów politologii, stosunków międzynarodowych, dziennikarstwa i wszystkich innych kierunków, których programy przewidują przedmioty obejmujące szeroko rozumianą tematykę komunikowania politycznego.