Wykład dr. hab. Marcina Wiącka, prof. UW - Rzecznika Praw Obywatelskich pt. „Aktualne problemy ochrony praw człowieka w działalności RPO”

W dniu 12 czerwca 2023 r. w Dużej Auli Uniwersytetu Rzeszowskiego z inicjatywy Koła Naukowego Politologów UR „Mundus” działającego w Instytucie Nauk o Polityce UR, odbył się wykład dr. hab. Marcina Wiącka, prof. UW - Rzecznika Praw Obywatelskich pt. „Aktualne problemy ochrony praw człowieka w działalności RPO”. Studentów naszego instytutu w przygotowaniu wykładu wspierał mgr Damian Wicherek.

Rzecznika Praw Obywatelskich w murach Uniwersytetu Rzeszowskiego przywitała Pani prof. Sabina Grabowska – Dziekan Kolegium Nauk Społecznych oraz Pan prof. Przemysław Maj – Zastępca Dyrektora Instytutu Nauk o Polityce UR.

Wykład, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem składał się z dwóch części. W pierwszej Rzecznik Praw Obywatelskich przedstawił specyfikę swojej pracy oraz zakres spraw, które wpływają do RPO. W drugiej części był natomiast czas na pytania z sali, na które Pan prof. M. Wiącek chętnie odpowiadał. Uczestnicy wykładu mogli dowiedzieć się m.in. jak wygląda na co dzień praca w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich oraz jakie są jego możliwości działania.